Englishčesky
 
 

 

DENTÁLNÍ HYGIENA

dent_01

Dentální hygienistka je v oboru stomatologie specialistou na preventivní péči o chrup. Zubních lékařů v naší republice ubývá a v příštích letech to bude ještě horší. Stomatologové mají stále více práce, prodlužují se objednací doby a na prevenci jim zbývá málo času.

Právě v tomto okamžiku vstupuje do systému stomatologické péče dentální hygienistka. Je užitečným pomocníkem zubního lékaře

i pacienta. Zabývá se prevencí zubního kazu, zánětů dásní a paradentózy. Každému pacientovi doporučí nejvhodnější pomůcky

a přípravky, aby jeho hygiena dutiny ústní byla prováděna efektivně a účinně. Profesionálně čistí zuby a učí pacienty správné domácí péči o chrup. Pod vedením lékaře provádí vnitřní a vnější bělení zubů a fixuje na zuby dentální šperky. Když takto připravený pacient přijde do zubní ordinace, může lékař kvalitně provádět potřebné odborné zákroky.

Pacienti ve vyspělých zemí světa tuto péči znají dlouhá léta a dobře vědí, že prevence je efektivnější a levnější prostředek, než pozdější lékařské zákroky.